LajmeTë fundit

Bulliqi: Për shkak të interesave të ngushta, Kryesia e LDK-së lëshoi një shans fantastik që ua ofroi Albini

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, tanimë deputet i zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi ka komentuar çështjen e mos-arritjes së koalicionit qeverisës në mes VV dhe LDK-së.

Bulliqi tha se Kryesia e LDK-së, për shkak të interesave të ngushta, ka lëshuar një shans fantastik që ua ka ofruar Albini.

Ndryshe nesër me fillim nga ora 15:00 pritet që në Parlamentin e Kosovës të zhvillohet seanca konstituive, ku mbetet të shihet nëse do të bëhet vetëm betimi i deputetëve të rinj apo edhe zgjedhja e Kryetarit të Parlamentit.

Postimi i plotë:

Kryesia e LDK-së, për shkak të interesave të ngushta, e ka lëshuar një shans fantastik që ua ka ofruar Albini. Kanë refuzuar ta marrin edhe Kryeparlamentarin edhe Presidentin e ta japin Ministrinë e Brendshme!