Bota

Bill Gates: Bota duhet të kthehet në normalitet deri në fund të vitit 2022

Bota duhet të kthehet në normalitet deri në fund të vitit 2022 falë vaksinave COVID-19, tha Bill Gates në një intervistë për gazetën polake Gazeta Wyborcza dhe transmetuesin televiziv TVN24.

“Kjo është një tragjedi e pabesueshme”, tha bashkëthemeluesi i Microsoft mbi pandeminë, duke shtuar se lajmi i vetëm i mirë ishte vaksinimi.

“Deri në fund të vitit 2022 ne duhet të kthehemi plotësisht në normalitet”, tha Gates.