Shqipëri

Berisha: Do të rrethojmë kryeministrinë, nuk do lemë Ramën të hyjë në zyrën e qeverisë

Ish-kryeministri Berisha tha ndër të tjera në emisionin “Opinion” te Fevziu, se do ta rrëzojmë me çdo kusht Edi Ramën me 16 shkurt, në protestën e madhe të Opozitës.

Bile ai shtoi, pas insistimit të gazetarëve në studio, se mund të ketë edhe rrethim të krejt kryeministrisë me datë 16 shkurt dhe nuk do ta lejojë populli të futet në zyrën e tij të kryeministrit. Dhe nëse ai prek popullin, duhet të mëndojë mirë, se çfarë do ta gjejë nga populli, shtoi ish-kryeministri.

Më tej Berisha hodhi poshtë akuzën e Jozefina Topallit e cila tha në një televizion tjetër se ka marrëveshje mes Ramës dhe Bashës. Ai deklaroi se nuk ka e nuk duhet të ketë qeveri të përbashkët me Edi Ramën si kryeministër.