FutbollSporti

Barca arrin fitore ndaj Eibarit, Messi arrin shifrën prej 400 golash në La Liga

Barcelona ka arritur fitore bindëse prej 3-0 kundër Eibarit në Camp Nou, në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të në La Liga.

Pas 19 minutash lojë, Luis Suarez e zhbllokoi rezultatin falë kombinimit me Philippe Coutinhon, ndërkohë që goditja finale e uruguaianit ishte mjeshtërore.

Lajme

Kosovë

Sport

Futboll

Magazina

Cult

Ekonomi

Femra

Stili

Shëndetësi

Kuzhina

Auto

Teknologji

Fun

Kërko Punë

Arkiva

Marketing
SPORT / LA LIGA
Barca bind në fitoren ndaj Eibarit, Messi arrin shifrën prej 400 golash në La Liga
33 minuta më parë 0 Shkepje
Barca bind në fitoren ndaj Eibarit, Messi arrin shifrën prej 400 golash në La Liga
Barcelona ka arritur fitore bindëse prej 3-0 kundër Eibarit në Camp Nou, në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të në La Liga.

Pas 19 minutash lojë, Luis Suarez e zhbllokoi rezultatin falë kombinimit me Philippe Coutinhon, ndërkohë që goditja finale e uruguaianit ishte mjeshtërore.

Dygolësh nga Luis Suarez (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Gjatë pjesës së parë, Sergio Enrich e pati një shans të mirë për mysafirët, mirëpo nuk e konkretizoi dhe skuadrat shkuan në pushim me epërsinë e Blaugranëve.

Në fraksionin e dytë shënoi lojtari më i mirë i katalunasve, Lionel Messi (53′). Argjentinasi pranoi një top nga Suarez dhe e shënoi golin e tij të 400-të në kampionatin spanjoll, duke u bërë njëherësh i vetmi lojtar që arrin këtë numër golash në La Liga.