FutbollSporti

Atletico Madrid apo Real Madrid, sot vendoset gjithçka për titullin e ligës spanjolle

Sot vendost gjithçka për titullin në La Liga.

Real Madrid dhe Atletico Madrid do të luftojnë deri në sekondat e fundit të ndeshjeve që do t’i zhvillojnë, me skuadrën e Simeones që ka një përparësi të madhe.

34 tituj të Real Madridit në LaLiga Santander janë një total me të cilin asnjë klub tjetër nuk mund të mburret dhe madrilenët shpresojnë të marrin një të 35-të të vështirë këtë fundjavë ndërsa sezoni 2020/21 po mbyllet.

Los Blancos kanë shansin të ruajnë titullin e fituar në 2019/20, gjë të cilën nuk e kanë bërë që nga viti 2008, por ata do të vijnë në ditën e ndeshjes së fundit të sezonit në pozicionin e padëshiruar për të mos pasur fatin e tyre në duart e tyre.

Secila prej triumfeve të titullit të Real Madridit i ka parë ata të hyjnë në ndeshjen finale të sezonit në krye të tabelës, kështu që kjo ditë finale u paraqet atyre një sfidë që nuk e kanë kaluar kurrë më parë.

Deri më tani, ka pasur 11 tituj të vendosur në ditën e ndeshjes, me Real Madrid që tenton ta bëjë këtë gjë përsëri sot.

Mbetet të shihet sot me fillim nga ora 18:00, se a do të jetë Atletico Madrid apo Real Madrid kampion i Spanjës.