FutbollSporti

Messi për herë të 6-të zgjidhet lojtari më i mirë në botë

Sulmuesi argjentinas Lionel Messi është zgjedhur mbrëmë zyrtarisht futbollisti më i mirë në botë.

Në ceremoninë gala që u mbajt në Milano të Italisë, Messi mposhti Cristiano Ronaldon dhe Virgil van Dijk.

Ky është rekord për argjentinasin që e fitoi për herë të 6-të titullin e më të mirit, duke lënë mbrapa Ronaldon me 5 tituj.