FutbollShqipëriSporti

Arrihet marrëveshja, Edi Reja trajner i kuqezinjve edhe për 4 vite

Është arritur marrëveshja midis Edi Rejas dhe Kombëtares Shqiptare të Futbollit dhe bashkëpunimi do të vazhdojë edhe për katër vitet e ardhshme.

I vetmi detaj që nuk po binin palët dakord ishte afati i kontratës, ku Reja kërkonte kontratë 2 vjeçare, ndërsa Federanta i ofronte kontratë 4 vjeçare.

Reja e mori kombëtaren pas shkarkimit të Kristian Panuçit dhe në

8 ndeshje arriti që të grumbullonte 10 pikë.

Ai pritet që të fitojë 25 mijë euro në muaj, bëjnë me dije burime për gazetarin e Top Channel, Endi Tufa.

Kontrata e teknikut 74 vjeçar do të përfundojë në vitin 2024.