LajmeTë fundit

Arifi: Politika e 20 viteve te fundit po ndikon ne largimin enorm te te rinjeve nga vendi

Aktivisti i Shoqerise Civile Valon Arifi, ishte i ftuar ne emisonin e presheva.com.Arifi, foli per takimin e Shoqerise Civile qe ishte mbajtur ne Republiken e Shqiperise,e qe ishte hera e pare qe perfaqesus shqiptare nga Lugina ishin te ftuar ne Samit.

Ai, me tej vazhdoi duke thene se takimi i radhes i ketij Samiti do te mbahet ne Poloni e qe do te jete ne nje nivel edhe me te gjere jo vetem rajonal por dge evropian.

Gjate emisionit, pytja e moderatores se cfare opinini ka Arifi, per situaten politike, ekonomike dhe sociale ne vendin tone, ai u shrpeh se situata momentale eshte tejet e rende, dhe si rezultat i kesaj gjendje te tille jane fajtor politikanet tane qe kane udhehuqur keto 20 vitet e fundit duke mos bere perjashtim te asnjerit subjekt politik qe vepron ne Komunen e Presheves.