Opinione

A po i vjen fundi Baton Haxhiut: Kërkohet sabotimi i tij dhe Klan Kosovës

Pas deklaratave skandaloze të Baton Haxhiut kundër Gjermanisë, analisti politik Haki Abazi ka kërkuar që ky medium bashkë me Haxhiun të sabotohen.

Abazi përmes një shkrimi në Facebook, thotë se, pozicionimi i Baton Haxhiut për Gjermanisë, vërteton se në Ballkan ka rusofil të përbetuar

Abazi tutje, në reagimin e tij thekson se Gjermania nuk korruptohet ashtu siç u korruptua një gjyqtar britanez, autor i librit famëkeq.

Lexojeni reagimin e Abazit kundër Haxhiut:

Nuk perjashtohet mundesia qe Jovica Stanishiq ka qene permbrapa vrasjes se Gjingjicit, si njeriu i afert me Gjermanine ne Serbi, e qe eshte refleksion i pozicionit te suflerit te Thacit dhe Rames lidhur me kontributin e Gjermanise ne Kosove. Pozicioni i B… per gjermanine verteton se ne ballkan ka rusofil te perbetuar qe njehere e thone se duhet dhuruar Veriun Serbise e tash thone qe Gjermania nuk paska kontribuar ne lufte dhe pas lufes. Ky perveq qe eshte imbicil eshte poashtu i paafte me pa cfare i del nga goja, tregon se koordinimi antigjerman eshte i zier ne mes te Beogradit.

Berlini nuk korruptohet ashtu siq eshte korruptuar nje gjyqtar Britanez dhe autoret e librit famkeq, ketu e kane problemin ata qe perzune zyrtaret gjerman dhe perjashtuan Deutsche Telecom nga gara per belerjen e PTK…

Klan Kosova duhet sabotuar nga te gjithe qe e mirenjohin vleren dhe kontributin e Gjermanise. Askush i ndershem nuk duhet teshkoje te Zvarraniku ne emsion. Komsioni i mediave duhet te merr masa per deklaratat politike te udhqesit te nje medium qe nuk ka te drejte te propagadoje urrejtje dhe te lansoje genjeshtra. /