Shqipëri

“Zbulohet skenari ne Shqiperi,Gramoz Ruqi shtyen seancen”

Opozita shqiptare ne Republiken e Shqiperise, siç eshte bere e ditur ka marrur nje vendim tejet tendencioz, qe eshte vendimi per djegien e madateve nga ana e deputeteve opozitar.Kreu opozitar Lulzim Basha dhe aleatet e tij, kane vendosur qe ne seancen qe eshte parapare te mbahet me date 21 shkurt dite e enjete  gjate zhvillimit  te seances t’i djegin madatat e tyre.

Per kete vendim radikal qe ka vendosur opozita kane reagur edhe ambasadat e huaja qe veprojne ne Tirane, mirpo opozita tashme eshte e vendosur per kete veprim te tille qe lirisht mund te themi se eshte nje nder veprimet me unikal qe do te ndodhe ne politiken shqiptare por edhe ate boterore!

Per kete veprim i cili ka ashpersuar SHBA’t, tani kane reaguar edhe intitucionet e sigurise se vendit per kete akt, qe cilesohet nga aleatet tane si jodemokratik dhe i cili del qe mund te kete nje skenar  nga radhet e opozites.

Skenari i mundshem mund te jete i njejte me ate te VMRO’s te Nikola Gruevskit, pasoj e te cilit u alivanos edhe deputeti shqiptare  Ziadin Sela.Dhe si pasoje e kesaj thuhet se seance e kuvendin ne Repibliken e Shqiperise do te shtyhet per nje date tjeter qe te mund te evitohen keto paralajmrime te rrezikshme qe mund t’i ndodhin Shiperise.