Maqedoni

Zaev: Zgjedhje të parakohshme sa më shpejt që mundet

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev në një pres konferencë drejtpërdrejtë nga Qeveria paralajmëroi se nesër në takimin e liderëve të ftuar nga presidenti Stevo Pendarovski do të propozojë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme dhe tha se qytetarët kanë mundësi që të zgjedhin se në çfarë drejtimi do ta drejtojnë shtetin, raporton Ministria Lajmeve.