FutbollSporti

United vazhdon me formën e mirë, e mposht edhe Tottenhamin

Manchester United ka shënuar edhe fitoren e pestë radhazi në ligën angleze, duke korrur fitore në udhëtim te Tottenhami me rezultatin 1:0, transmeton zeri.info

Ndeshja ishte mjaft e hapur me të dyja skuadrat që patën raste të shumta për shënim.

Goli i parë dhe i vetëm në këtë sfidë erdhi nga Marcus Rashford, i cili shënoi për mysafirët në minutën e 45-të.

Në pjesën e dytë, vendasit e shtuan presionin drejt “djajve të kuq”, duke kërkuar golin e barazimit, por rezultati nuk ndryshoi.