Lajme

Shqiprim Arifi mesazh urimi subjekteve politike të Kosovës

Kryetari i komunës së Preshevës Shqiprim Arifi përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, ka uruar të gjitha subjektet politike dhe kanditatët në zgjedhjet e ditës së sotme në Republikē e Kosovës.

Ky është postimi i plotë i Airifit :

Pas një fushate parazgjedhore të qetë dhe demokratike, sot sovrani i Republikës së Kosovës jep verdiktin e tyre final. Është ky një komponent i procesit demokratik që Republika e Kosovës po tregon se ardhmëria e saj është drejt progresit në rrugëtimin e bashkuar drejt Evropës.

Ju dëshiroj të giithë kandidatëve dhe subjekteve politike sukses në shtetndërtimin e të shtrenjtës Kosovë!

Urime!