Shqipëri

Shqipëri/ Në aksidentin tragjik në tunel mbrëmë humbi jetën vëllai i deputetes shqiptare

Aksidenti i tmerrshëm që ndodhi mbrëmjen e së shtunës në tunelin që lidh Tiranën me Elbasanin, i ka marrë jetën një 42 vjeçari.

Pas mesnatës duke hyrë e diela, policia njoftoi se viktima u identifikua si Elton Maçolli, 42 vjeç.

Mësohet se ai është vëllai i deputetes së Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti.

Tragjedia rrugore ndodhi gjatë natës ndërsa i ndjeri ishte duke udhëtuar në autostradë. Teksa ndodhej në hyrje të tunelit duket se ka kryer një parakalim të gabuar dhe për pasojë është aksidentuar rëndë.

Përplasja ishte aq e fuqishme sa mjeti u bë copë-copë.

Pas përplasjes madje makina ka hyrë poshtë kamionit dhe më tej u përfshi nga flakët.

Megjithëse kanë ndërhyrë punonjësit e sigurisë së tunelit, për të ndjerin nuk ka pasur asnjë mundësi shpëtimi.

Ai është dërguar në morgun e spitalit të Elbasanit ku dhe më pas u identifikua.

Elton Maçolli punonte në bazën ushtarake të helikopterëve në Farkë sikundër shikoni dhe foton.