Lajme

Shala për vizitën Thaçi-Haradinaj: “më thanë se varet qeveria nga unë”

Shefi i Grupit Parlamentar të Nisma-s, ka treguar prapaskenat e takimit në ora 1 të natës me presidentin, dhe ish-kryeministrin, .

Ai ka thënë se nga ta ka marrë këshilla miqësore për votimin e Qeverisë së Avdullah Hotit.

Haxhiu ishte ‘befasuar’ që ata dy ishin bërë bashkë në këtë moment, duke iu drejtuar se Kurti është “fajtori”. /Indekson/“Për mua kanë ardhë si miq të vjetër, si bashkëluftuar. Veq i kum pa te shtëpia dhe ma sqaruan se vendi shkon në zgjedhje, kriza politike, edhe më thanë se varet qeveria nga unë.”

“Unë ju thash që ju kam miq, bashkëluftuar, konaku dhe miqësia e vjetër nuk ju kthej mbrapa. Unë votën e jap për juve. Juve edhe djalin me ma lyp jau kisha dhanë se ju kam bashkëluftuar. Ata më dhan këshilla. Ra Albini edhe ju bëtë bashkë… ata ma kthyen, por jo s’dua ta tregojë”, ka deklaruar ai.