Lajme

Plagoset me armë kryeministri sllovak, arrestohet autori.

Kryeministri sllovak Robert Fico u plagos në një të shtëna pas një takimi të qeverisë, njoftoi të mërkurën agjencia e lajmeve TASR.

TASR citoi nënkryetarin e parlamentit Lubos Blaha të thoshte se Fico u qëllua dhe u plagos.

Një dëshmitar i Reuters tha se dëgjoi disa të shtëna dhe se pa një burrë të arrestuar nga policia.

Dëshmitari i Reuters tha se ai pa zyrtarë të sigurisë duke futur dikë në një makinë dhe duke u larguar. /vizionplus.tv