PijeShëndetësi

Pije prej vetëm dy përbërësve të cilën duhet ta pinë të gjithë duhanxhinjtë

Kjo pije zgjidh problemin e kollës irrituese, nxjerr sekrecionin nga mushkëritë, posaçërisht u rekomandohet duhanxhinjve

Xhenxhefili si mbrojtës kryesor i shëndetit ka gjetur aleatin e shkëlqyeshëm – kokrrat e piperit, transmeton Telegrafi.

Ky kombinim është ilaç natyral për të gjithë ata të cilët kanë sekrecion në gjoks dhe vuajnë nga kolla irrituese.

Vitaminat dhe shija e fortë e kësaj pijeje brenda disa ditësh do të nxjerrin sekrecionin nga gjoksi.

Qitni dy filxhanë ujë në tenxhere, pastaj shtoni deri në 8 copëza xhenxhefil dhe një lugë të vogël kokrra piperi.

Mbulojeni tenxheren dhe lëreni që të zihet 5 deri 7 minuta.

Pijen e gatshme përzieni, kullojeni dhe ëmbëlsojeni me një lugë të vogël mjaltë.

Për veprim të shpejtë pini 3 deri4 filxhanë të kësaj pijeje në ditë. /