LajmeTë fundit

Përkrahësi i krimeve të Millosheviqit shpallet preson non grata në Kosovë

Nga sot Peter Handke është shpallë person non grata në Kosovë.

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, përmes një postimi ka thënë se sot kam vendosur të shpalli Peter Handke si jo të mirëpritur në Kosovë

Statusi i plotë:

Sot kam vendosur të shpalli Peter Handke si jo të mirëpritur në Kosovë.
Ai është një person non-grata nga sot. Mohimi i krimeve dhe mbeshtetja e kriminelëve është krim i tmerrshëm.