Maqedoni

PDSH-ja mbetet ne Qeveri, Thaçi: Pres nga Sela të japë dorëheqje

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sot para takimit me partnerët e koalicion në qeveri, tha se partia e tij do të mbesë në koalicion dhe nuk sheh asnjë arsye për të ndodhur diçka e dramatike.

“Nuk shoh asnjë arsye për të ndodhur diçka dramatike”, thotë Thaçi.

Ai shtoi tha se pozita në këto zgjedhje ka marrë më shumë vota se opozita dhe se situata do të kthehet aty ku ishte para dy-tre javë.

Në fund të intervistës, Thaçi tha se ai pret nga kryetari i ASH-së, Ziadin Sela të japë dorëheqje.