Lajme

Osmani: Tarifa dhe Thaçi duhet të hiqen njëkohësisht

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim në seancën e sotme të Kuvendit në lidhje me raportet Kosovë-SHBA.

Ajo tha se tarifa ndaj mallrave serbe dhe Presidenti Hashim Thaçi duhet të hiqen njëkohësisht.

“Tarifa duhet të hiqet në të njëjtën kohë me Presidentin Hashim Thaçi. Sepse kështu mbrohet edhe interesi i vendit e edhe marrëdhëniet me miqtë tanë. Tarifa duhet të hiqet që kjo qeveri të vazhdojë t’ia prishë strofullën krimit, t’ua prish planet atyre që tërë karrierën e tyre politike menduan vetëm për ta shpëtuar lëkurën e tyre”, tha Osmani gjatë fjalimit të saj në mbyllje të seancës së sotme të jashtëzakonshme të thirrur nga PDK-ja.