BoksSporti

Nokauti i frikshëm i Joshuas ndaj Pulev, në xhirim të ngadalësuar!

Joshua e tregoi edhe njëherë vetën se është kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks.

Ai mposhti boksierin bullgar, Kubrat Pulev me një nokaut të frikshëm në rundin e nëntë, për t’i mbrojtur kështu titujt, IBF, WBA, WBO dhe IBO, shkruan IndeksOnline

Kështu, është publikuar edhe xhirimi i ngadalësuar ku tregon se sa i fuqishëm ishte grushti i Joshuas që nokautoi Pulevin.

https://twitter.com/i/status/1337967870186287106