Lajme

Një udhëtari nga Kosova i keqësohet gjendja në kufirin Kroaci – Serbi, niset për në spitalin e Beogradit

Një udhëtari të Kosovës që ishte duke dashur të udhëtojë për në Serbi i është përkeqësuar gjendja në kufirin Kroaci – Serbi pas disa orë pritje.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar një nga udhëtaret, Imrane Raka, që ishte në autobus me të.

“Nuk e di se çka pat. Ishte një udhëtar, ia dhanë ndihmën e parë këtu dhe nuk dimë më shumë për të, e kanë dërguar për në Beograd”, tha ajo.

Më tej, Raka tha se në kufirin Kroaci – Serbi janë duke pritur që nga ora 06:30 e mëngjesit, ndërsa tha se ka udhëtarë nga Kosova të cilët po presin prej orës 22:00.