Lajme

Mustafa: Qeveria Hoti në fund të këtij muaji ose në fillim të muajit qershor

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shprehur i bindur se Qeveria e drejtuar nga Avdullah Hoti do të bëhet në fund të këtij muaji ose në fillim të muajit qershor.

Mustafa është shprehur i bindur se verdikti i Gjykatës Kushtetuese do të jetë i drejt dhe në favor të krijimit të qeverisë së koalicionit të Hotit.

Ai për RTK, ka thënë se kanë zotim nga AAK dhe Nisma që të qeverisin me duar të pastra, ku fokus do të jetë lufta kundër Covid-19 dhe dialogun me Serbinë.