Sporti

Liverpool 3-0 Bournemouth

Liverpooli fitoi në Ligën Premier ndaj Bournemouthit me rezultat 3-0.

Për Reds shënuan Sadio Mane (24′), Georginio Wijnaldum (34′) dhe Mohamed Salah (48′).

Më i miri ishte Salah, ndërsa përveç dy golashënuesve tjerë me notë të lartë u vlerësuan edhe Roberto Firmino, Joel Matip, Naby Keita dhe Andrew Robertson.

Më i miri te mysafirët ishte mbrojtësi Diego Rico, ndërsa paraqitje të mirë arrit të bëjë edhe mesfushori Ryan Fraser.