Kosovare Asllani me tregolëshin e saj thyen rekordin e Ronaldos

“Hat-trick” në 155 sekonda! Ylli i Real Madridit, Kosovare Asllani ka shkruar historinë e klubit me tre golat e saj kundër Valencias, duke tejkaluar kështu edhe Cristiano Ronaldon e madh, shkruajnë mediat spanjolle dhe botërore.

Shqiptaro-suedezja shënoi tre golat e saj brenda 155 sekondave – një rekord klubi!

Asllani në këtë mënyrë kaloi në mënyrë të qartë rekordin e mëparshëm të Ronaldos, i cili tani luan ​​për Juventusin e Torinos, trasnmeton albinfo.ch. Ronaldos i ishin dashur tetë minuta për të shënuar hat-trick-un e tij në fitoren 9-1 kundër Granadës, në vitin 2015.

31-vjeçarja e bëri tri herë publikun e Realit të brohoriste kundër Valencia në minutat 67, 68 dhe 70.