Lajme

Komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së niset për Hagë

Komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla është nisur për në Hagë.

Lajmin e bëri të ditur Ismail Syla përmes një shkrimi në Facebook, shkruan Indeksonline.

Postimi i plotë:

Çdo gjë në këtë botë ka dy anë të medaljes. Jeta e arsimtarit, profesorit, ish të burgosurit politik, luftëtarit të lirisë Azem Syla, nga cila do anë ka vetëm një të vërtetë – përkushtimin jetësor pë lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.
Gjithmonë faqebardhë. Kudoqoftë.
Do të kthehesh faqebardhë edhe pas këtij udhëtimi drejt Hagës./