Shëndetësi

Kolla, gripi dhe bllokimi zhduken brenda një nate me këtë recetë

Ndër problemet më të zakonshme dhe të bezdisshëm janë patjetër kolla, gripi dhe gjithçka që rrjedh prej tyre, sidomos në dimër, kur bakteret dhe viruset përhapen shumë shpejt në vende publike të tilla si vendet e punës dhe shkollat.
Ilaçet edhe pse mund të jenë shumë efektive, e vërteta është se pothuajse gjithmonë të japin efekte anësore si lodhje, dhimbje koke, përgjumje, etj.

Sigurisht, gjithmonë është mirë të ndjekësh këshillën e mjekut, megjithatë, ilaçi i
mëposhtëm natyral mund të jetë shumë i dobishëm dhe gjithashtu nuk ka efekt
sekondar.

Dy përbërësit më të rëndësishëm janë mjalti dhe xhenxhefili, rezultatet do t’ju habisin.

Përbërësit:

1 lugë gjelle xhenxhefil i freskët; 1 lugë gjelle mjaltë organik; 1 lugë gjelle miell; 1 lugë
çaji vaj ulliri; Garza; Ngjitëse mjekësore.

Përgatitja:

Shtoni mjaltë dhe miell në një enë dhe përzieje mirë. Pastaj, shtoni vaj ulliri dhe xhenxhefil, të gjithë përbërësit duhet të jenë të përzier.