Lajme

Jetimat e Ballkanit: Mbreme ne München mblodhen 57100€

Halil Kastrati gjate dites se djeshme ishte i pranishem ne nje tubim humanitar ne Munchen te Gjermanise.

Gjate ketij tubimi, u mblodhen nje sasi e konsiderueshme e parave fale bashkatdhetareve shqiptare, qe jetojne dhe verpojne neper shtete te ndryshme uropiane.

Hoxha Kastrati i faleminderoi te gjithe kontribuesit dhe organizatoret te cilet bene te mundur qe nga ky tubim humanitar shoqata Jetimat e Ballkanit, t’i ndihmojne shqiptareve ne nevoje.

Ky eshte postomi i Halil Kastratit ne Facebook:

Lajm

Mbreme ne München u mblodhen 57100€ Faleminderit te gjitheve

Mbreme ishte tubimi humanitar per Jetimat e Ballkanit ne München i organizuar nga biznismeni Ilir Sinani.
Perveç pjesmarrjes se shume bashkeatedhetareve tane nga vende te ndryshme te evropes si Gjermani, Zvicer, Austri e Belgjike, te pranishem ishin edhe dy Konsujt e Konsullates se Shqiperise dhe Kosoves

Ne emer te Jetimave te Ballkanit i falemnderojme:

Ilir Sinani organizator
Bekim Jashari – Kryetar i Komunes se Skenderaj-it
Hysni Gucati – Kryetar i OVL – UÇK-së
Pr.Dr.Musa Musai
Fersan Jahiu – Ilahist
Rtv Pendimi
Hevzi Hasani – moderator
Aktoret:
Plumb Emini ( Rrahim Struja)
Kreshnik Ibrahimi

Xhamine shqiptare ne München “Ballkan”
Shoferet e autobusave lokal te qytetit ne München
Fc Kosova – München
Piceria Venera – me pronar Agim Osmani
Koli’s bar – me pronar Hajzer Kolgeci

Faleminderit te gjitheve zoti kurr mos ju humbte.