FutbollSporti

Ja kur do të kthehet në fushë ylli kosovar i Barcelonës

Labinot Kabashi ka qenë një prej futbollistëve më pa fat shqiptar në dy vitet e fundit.

Mesfushori i Barcelonës ka pësuar disa lëndime gjatë kësaj periudhe dhe nuk ka luajtur rregullsiht.

Megjithatë, djaloshi nga Skenderaji do të rikthehet në fushë më 11 nëntor.

Kujtojmë që Kabashi ka luajtur edhe me Kosovën në ndeshjen kualifikuese për kampionatin botëror kundër Ukrahinës.

Pra, sipas rregullorës së FIFA-së ai nuk mund të ndërroj më përfaqësuese dhe do të jetë në dispozicion të trajnerit Bernard Challandes.