Lajme

Dritan Abazoviç: S’kam ambicie të bëhem kryeministër i Malit të Zi

Zëvendëskryeministri dhe lideri i Lëvizjes Qytetare URA, Dritan Abazoviç, vlerësoi se platforma e Frontit Demokratik (FD) për tejkalimin e krizës politike tashmë është parë si një dokument, në të cilin nuk ka asgjë të re.

Ai gjithashtu thotë se nuk ka ambicie të jetë kryeministër i Malit të Zi, raporton rtcg.

“Demokratët duhet të vendosin nëse URA apo DF është më afër tyre. Ne e dimë se çfarë do të bëjmë, le të vendosin të tjerët. Kushdo që dëshiron të marrë trenin për në Bashkimin Evropian mund të hipë falas këtu, kushdo që nuk dëshiron një udhëtim të lumtur”, tha Abazoviç.