Lajme

Do të ndeshet me djalin e Arkanit: Kryeministri i jep flamurin kombëtar boksierit kosovar

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar më boksierin Petrit Mazrekaj, i cili në fund të muajit gusht do të ndeshët me Velko Razhnjatoviq, djali i kriminelit serb, Arkan.


Haradinaj në një postimi në Facebook, i ka uruar suksese në meçin e radhës, si dhe i ka dhuruar atij flamurin kombëtar.

Shkrimi i plotë:

Prita sot boksierin Petrit Mazrekaj, të cilit i urova shumë sukses në meçin e radhës. Herbeauty Petriti ka shpirt sportisti por si shqiptar e ka edhe një motiv shtesë në përballjen e tij. Për motivim si dhe evokim se cila ishte rruga jonë deri në liri, ia dhurova atij flamurin kombëtar!