FutbollSporti

Barcelona vazhdon të shkëlqej, e “blindon” kreun

Barcelona ka vazhduar me rezultate të mira në La Liga.

Katalonasit kanë mposhtur Sevillan me rezultat 3-0 në ndeshjen e javës së 20-të të kampionatit spanjoll.

Golat për Barcelonën i shënuan Alba (58’), Favi (70’) dhe Raphinha (79’).

Me këtë fitore, Barcelona vazhdon të mbetet në krye me 53 pikë, tetë më shumë se Reali që është në vendin e dytë. /IndeksOnline/