Shqipëri

Arrestohen në Tiranë tre kosovarë për trafikim të armëve dhe lëndëve eksplozive në Shqipëri

Policia në Tiranë ka dhënë detaje nga operacioni i goditjes së grupit të strukturuar kriminal, i cili merrej me trafik të lëndëve narkotike nga Kosova drejt Shqipërisë.

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë në Tiranë, Tonin Vocaj në një konferencë për shtyp, ka bërë me dije se në pranga kanë rënë Rigon Maliqi, Lion Pira dhe Shkëlqim Halabaku, të tre nga Gjilani.

Ndërsa dy dy të tjerë janë shpallur në kërkim.