Maqedoni

Arrestohen dy shtetas të Maqedonisë, kaluan ilegalisht kufirin

Dy shqiptarë me shtetësi të Maqedonisë së Veriut janë arrestuar të hënën, pasi dyshohet se kishin kaluar ilegalisht kufirin mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, në pikën kufitare në Stançiq, është njoftuar në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

“Të dyshuarit janë dërguar në procedurë të shpejtë në gjykatë”, thuhet në raport.