Të fundit

Arifi: Vendimi nga pushteti lokal për vëshrshimet ishte i imponuar nga ne

Kyetari i Alternativës për Ndryshim Shqiprim Arifi gjatë një prononcimi në profilin e tij në fb ka reaguar rreth vendimit të pushteti lokak për ndarjen e mjeteve të të dëmtuarve nga vërshimet në komunën e Preshevës, rrespektivish të fshtarave Rahovicë dhe Raincë, transmeton Ministria e Lajmeve.

Arifi konsideron se vendimi nga pushteti lokal ishte i patjetërsueshëm mirëpo ky vendim është marrur falë presionit të opozitës dhe presionit të qyterarëve të komunës së Preshevës

Për më shumë mund ta ndiqni prononcimin e plotë të kryetarit të APN-së :

VIDEO