FutbollSporti

Altin Latifi nga Presheva i cili jeton në, Austri zgjidhet golashënuesi më i mirë

Futbollisti nga Rahovica e Preshevës tashmë 11 vjeç ka arritur të zgjidhet gol shënuesi më i mirë në Wels të Austrisë, ne mesin e shumë ekipeve nga shtete nga e gjithë bota.

Altini me futboll ka nisur që në moshë të vogël pasi që e ka shumë për pasion, ai luan për klubin “Herta” në qytetin e Wells-it të Austris dhe luan në grupë moshën U11 tashmë dy vite rradhazi, ndërsa është zgjedhur ndër lojtarët më të mirë.