LajmeTë fundit

Aliu dhe Pajaziti të pranishëm në themelimin e Lidhjes Qytetare Shqiptaro Zvicërane

Në Zvicër u themelua Lidhja Qytetare Shqiptaro Zvicërane e cila do të promovojë kulturën dhe indentitetin shqiptar në Zvicër, përcjell ministrialajmeve.com

Në këtë takim prezent ishte edhe ish kongresmeni Joseph DioGuardi bashkë me zonjën e tij Shirley Cloyes DioGuardi me të cilët zv.kryetari APN-së Armend Aliu dhe kryetari Degës në Bujanoc Arbër Pajaziti patën rastin të takohen nga afër dhe të diskutojnë për situaten politike të Balkanit, përkatësisht për çështjen e Luginës së Preshevës.