Lajme

Ahmeti: Na pëlqeu apo jo, Albin Kurti ka qëndrueshmëri politike

Kryetari i PSD-së në një intervistë në Pressing ka folur rreth rezultateve të zgjedhjeve, ku ka përmendur se për të si Shpend nuk është hera e parë që ka humbur, duke kujtuar me atë të FER-it.

Ahmeti po ashtu ka komentuar edhe Albin Kurtin duke e parë si një figurë të qëndrueshme politike.

Ai në këtë intervistë tha se Kurti është ai i cili edhe atëherë kur ka mbetur VV-ja me 50 vetë ai ka punuar dhe sot është këtu, ka thënë Ahmeti.

“Çfarëdo ndryshimi cfarëdo tentimi me bo dicka tjetër në këto zgjedhje lë shije të keqe, mendoj që gjithçka ka shku në rregull. Mua më ka ndodhë edhe me FER’in që kam humbur por kemi pasur në Prishtinë që kemi fituar dy herë. Duhet të pranojmë na pëlqeu a po jo që Albin Kurti ka qëndrueshmëri në politikë, ai edhe me 10 vetë me mbetë vazhdon . Ai nuk është ndalur edhe atëherë edhe kur ka mbetë VV-ja me 50 vetë dhe sot ja ku është”, tha Ahmeti.