Të fundit

AAK-ja mirëpret emërimin e Ardita Sinanit, këshilltare për Luginë: Vendim i duhur

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka përkrahur vendimin e Qeverisë së Kosovës për emërimin e Ardita Sinanit, këshilltare politike për Luginën e Preshevës.

Në komunikatën e lëshuar nga AAK-ja thuhet se angazhimi i kuadrove nga Presheva, Medvegja e Bujanoci ka qenë traditë që kur kryetari i kësaj partie ka qenë udhëheqës i Qeverisë.

“E përshëndesim emërimin e zonjës Ardita Sinani në ZKM. Është një traditë që nga qeveria Haradinaj 2, angazhimi i kuadrove nga Presheva, Medvegja e Bujanoci në detyra qeveritare. Asokohe, shef i Stafit të ZKM ishte Selim Selimi nga Presheva, më vonë edhe ministër i Drejtësisë”, thuhet në njoftimin e partisë.

Me tej Aleanca ka thënë se beson që Sinani do ta kryejë punën e saj më së miri dhe do të ketë bashkëpunim me tërë faktorin shqiptar andej kufiri.

“Asnjëherë nuk është koha që shqiptarët të përçahen, përkundrazi, qeveria duhet të dërgojë edhe donacione dhe të ketë kujdes të posaçëm për komunat Preshevë, Medvegjë e Bujanoc, ashtu si në kohën e Qeverisë Haradinaj”, thuhet më tej në njoftim.