FutbollSporti

​”CR7 shqiptar nga Presheva arrin ne Cadiz”

Valdrin Dalipi nga Presheva,qe jeton ne Cyrih te Zvicrres dite me pare eshte larguar per ne Spanje, ku ka nenshkruar kontraten me Cf Cadiz’in e Prermiera Divizion, transmeton Ministria e Lajmeve.
Valdrini, tashme eshte bere pjese e klubit spanjoll dhe se shpejti pritet debutimi per moshay U18, derisa performansat e tija mbreslenese per Cyrihun na bindin se shume shpejt Valdrinin edhe ose ne moshe te re, do ta shohim ne ekipim e pare te CF Cadiz.