Lajme

​What the fuck ? Shaip Kamberi

Ende pa u bere, as edhe 24 ore, kur PVD e Presheves, rrespektivisht kryetarja e deges Ardita Sinani publikoi “keqperdorimet” e ndarjes se mjeteve financiare per mediat publike e private nga ana e Komunes se Presheves gjate vitit 2018, vjen reagimi absurd e i pakuptimt i Partise per Veprim Demokratik te Bujanocit, lidhur me reagimet e opozites atje, per keqperdorime te ndryshme.

– “Dhe derisa paqartësia dhe mjegulla qëndron mbi të ardhmen e Luginës së Preshevës e ashtuquajtura opozitë në Bujanoc nuk mendon tjetër veç për para, kush sa ka marrë nga ky subvencion, kush është ai që ka dhënë, kush paska “keqpërdorë” thuhet ne komunikaten e leshuar sot te PVDs, cka ne fakt, nxjerr dallimet permbajtesore brenda PVDs, ose standardi i dyfisht i Shaip Kamberit ne opozite e pushtet.

Ne emer te “bashkimit” me Kosove, askujt s’i takon te merret me keqperdorimet e mundeshme, te cilit do pushtet qofte ai, ose, te gjithe kane te drejt te kundershtojne keqperdorimet e Alternatives per Ndryshim, Partise Demokratike Shqiptare, Levizjes per Reforma, por askush nuk ka te drejt te “prek” te paprekshmin Shaip Kamberin e Bujanocit.

What the fuck, do e kishte thene, ne menyren e tij “diplomatike” artisti i oligarkise, sot kryeministri Shqiperise Edi Rama.

*Ngjitur jane vegezat ku munde te shihni reagimet e Partis per Veprim Demokratik.

Linku https://www.facebook.com/136043413190087/posts/1871773122950432/