Skandali në spitalet COVID, blen vdekjen e të ëmës me 8 milionë lekë

Emisioni “Stop” publikon sonte në mbrëmje një rast skandaloz korrupsioni në një prej spitaleve Covid, ku punonjës të këtij spitali, bëjnë pazar me jetën e pacientëve.

Vajza e një zonje, e cila humbi betejën me COVID-19, denoncon me zë dhe figurë faktin, se punonjës të spitalit, i kanë marrë disa milionë lekë të vjetra për shërbimet ndaj nënës së saj.

Për më tepër nëna, që sot nuk jeton më, lihej pa bukë e ujë, që të mos ndërrohej e pastrohej, pasi vetë nuk lëvizte dot nga krevati.

Komunikimet mes vajzës së të ndjerës dhe punonjëses së spitalit bëhen sonte publike në emisionin “Stop”, në orën 20.10 në ekranin e TV Klan./ Opinion.al