31 viktima dhe 977 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 2 930 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 977 kanë rezultaur pozitivë me koronavirus, ose 33 per qind e testeve. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edge 31 pacientë. Ndërsa janë shëruar edhe 843.