Albin Kurti rezulton pozitiv me Covid-19

Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka njoftuar se është infektuar me Covid-19.

Kurti e bëri të ditur këtë lajm përmes një postimi në Facebook ku ka shkruar se parmbrëmë kishte pasur disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve.

“Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim” ka shkruar Kurti.

Postimi i plotë:

Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës,

Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim.

Gjithë të mirat,

Albini