“Spotify” publikon listën e 10 këngëtarëve më të dëgjuar, në mesin e tyre, dy shqiptare

Së fundmi, Spotify ka publikuar listën e 10 këngëtarëve më të klikuara në këtë platformë. Në mesin e artistëve më të dëgjuar janë edhe dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Ava Max.

Sipas listës nga “Spotify”, Dua renditet në vendin e tretë pas Taylor Swift dhe Billie Eillish, me gjithsej 14 milionë ‘Streams’, teksa lë pas emra si Beyonce, Lady Gaga dhe Rihanna.

Ndërsa listën e mbyllë Ava Max me më shumë se gjashtë milionë ‘Streams’. /Albinfo.ch.