Çedomir Jovanoviq, pozitiv me virusin Covid-19

Politikani serb i cili njohu pavarësinë e Kosovës, dhe lideri i LDP-së, Çedomir Jovanoviq, është infektuar nga koronavirusin.

Ai thotë, se ndihet i lodhur dhe se vetëm oksigjeni e ka shpëtuar.

Tutje ai bën thirrje për kujdes.

Shkrimi i plotë:

Jam lodhur, kemi ndaluar përhapjen gjatë fundjavës, oksigjeni më ka shpëtuar dhe më duhet akoma të pushoj mushkëritë që janë duke luftuar virusin. Ngadalë duke ulur temperaturën dhe qetësuar presionin e gjakut.