Koronavirusi/ Bundesliga, pezullohen garat deri me 2 prill

Anulohen edhe ndeshjet e Bundesligës.

Kështu ka bërë të ditur Feerata e futbollit në Gjermani përcjell GazetaBlic.

Aktivititeti i garave në Bundseliga është ndaluar deri me 2 prill të paktën, pasataj do të vendoset përsëri në bazë të rrethanva që do të krijohen.

Vendimi tani nënkupton se të gjitha ligat e më të mira të Evropës nuk do të luajnë ndeshjet për të ardhmen përfshirë Premier League, Serie A, La Liga dhe Ligue 1.

Vendimi vjen vetëm disa orë para Fortuna vs Paderborn, e cila ishte planifikuar të niste në mbrëmjen e sotme në orën 20:30.