Itali: Lojtarët zbresin me maska mbrojtëse në fushën e gjelbër

Lojtarët e skuadrës italiane Pescara (Seria B) u shfaqën në fushë të veshur me maska kirurgjikale para ndeshjes së tyre në Benevento, përderisa vendi është në mes të një epidemie të virusit korona, raporton Ministria e Lajmeve.

“Të shqetësuar për shëndetin e lojtarëve tanë dhe atë të kundërshtarëve tanë, ne hymë në fushë me maska mbrojtëse,” shkruan klubi në llogarinë e tyre në Twitter.

Ish-klubi i Marco Verratti publikoi edhe foto të ngrohjes para ndeshjes, në të cilën ne i shohim të gjithë lojtarët të veshur me maska, raporton Ministria e Lajmeve.

“Ata u hoqën vetëm me ftesë të gjyqtarit sepse nuk ishin parashikuar në rregullore,” sqaroi klubi Pescara.