Turqia goditet nga një tjetër tërmet i fortë

Turqia është goditur nga një tjetër tërmet i fuqishëm.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmiologjisë, tërmeti ishte me magnitudë 4.9, ballë të shkallës Rihter. Epiqendra e tij ishte rreth 13 km larg nga Kirkagaçi, dhe me një thellësi prej 7 km.

Deri më tani nuk ka të dhëna nëse termeti ka shkaktuar viktima ose dëme materiale.

Kujtojmë se Turqia u trondit më 24 Janar nga një tërmet 6.8 i shkallës rihter./Opinion.al