Aksident i rëndë në Maqedoni: Një i vdekur e disa të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 20:20 minuta në autostradën Shtip-Veles ku ka pasur përplasje direkte mes një furgoni dhe autobusi.


Në momentin e fatkeqësisë në autobus kanë qenë 15 udhëtar të cilët kanë udhëtuar në drejtim të Shtipit. Të lënduar raportohet për 10 udhëtar, ndrërsa i vdekur ka mbetur shoferi i furgonit.

Jo zyrtarisht mësohet se autobusi ka qenë me targa të Kratovës ndërsa ka qenë duke dërguar pushues në Bullgari.